Szprotawa. Pożar biurowca dawnej odlewni. W akcji 15 zastępów

15 zastępów Państwowej, Wojskowej i ochotniczych straży pożarnych walczyło z pożarem budynku po biurowcu Dolnośląskich Zakładów Odlewniczych w miejscowości Szprotawa. Ogień pojawił się na poddaszu budynku w nocy z niedzieli na poniedziałek. Akcja zakończyła się około południa.

Szprotawa. W niedzielę (18.06) około godziny 1. do straży pożarnej w Żaganiu wpłynęła informacja o pożarze budynku biurowca dawnych Dolnośląskich Zakładów Odlewniczych w Szprotawie. Na miejsce udali się strażacy PSP z Żagania i Szprotawy oraz okoliczne jednostki OSP. Pierwsi ratownicy zastali znacznie rozwinięty pożar, który trawił poddasze i dach kilkukondygnacyjnego budynku.

Ratownicy zdecydowali o ewakuowaniu mieszkańców przylegającego do biurowca domu wielorodzinnego. Ponadto do pomocy skierowano kolejne jednostki straży pożarnej, w tym wysięgniki z jednostek PSP w Nowej Soli, Żorach i Polkowicach. Przybyły również dwa samochody GCBA z jednostki Wojskowej Straży Pożarnej z Dobrej nad Kwisą.

Pożar udało się zlokalizować dopiero nad ranem. Znaczna część konstrukcji dachu zawaliła się do środka. Dogaszanie i przeszukiwanie pogorzeliska trwało prawie do poniedziałkowego południa. Na szczęście w pożarze nikt nie zginął, ani został ranny. Mieszkańcy przyległego budynku mogli wrócić do swoich mieszkań.

Teraz trwa ustalanie okoliczności i przyczyn pożaru. Budynek biurowca jest własnością Gminy Szprotawa. W budynku trwał remont, po którym biurowiec miał być zaadaptowany pod mieszkania. Władze Szprotawy nie rezygnują z tych planów. Konieczne będą jednak znaczne zmiany w planie robót.

Fotografia nagłówkowa: OSP Małomice


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »