Tragiczny pożar w Nadrenii Północnej-Westfalii. Zginęło dwoje strażaków

Sankt Augustin w niemieckiej Nadrenii Północnej-Westfalii pogrążone w żałobie. W niedzielnym pożarze sklepu motocyklowego zginęła dwójka doświadczonych strażaków miejscowej OSP. W akcję ratowniczo-gaśniczą zaangażowano około 200 strażaków z miasta i okolicznych miejscowości.

Sankt Augustin w Nadrenii Północnej-Westfalii. W niedzielne (18.06) przedpołudnie strażacy z miasta Sankt Augustin koło Bonn w niemieckim kraju związkowym Nadrenii Północnej-Westfalii zostali skierowani do walki z dużym pożarem sklepu motocyklowego. Gdy pierwsi strażacy dotarli na miejsce pożar był już rozwinięty, rozprzestrzeniał się na przylegający warsztat. Na zewnątrz wydobywały się kłęby toksycznego dymu oraz płomienie. W działania zaangażowano również jednostki straży pożarnej z okolicznych miejscowości, w tym zawodowej straży pożarnej z Bonn.

Strażacy przystąpili do działań gaśniczych. Do wnętrza budynku, przy głównej ulicy miasta, wprowadzono kilka zespołów strażaków. Mimo ogromnego wysiłku strażaków pożar nadal eskalował. W pewnym momencie kilkunastu ratowników znalazło się w pułapce. Na pomoc uwięzionym skierowano kolejnych strażaków.

Pożar udało się zlokalizować dopiero po kilku godzinach działań. W wyniku pożaru poszkodowanych zostało 11 strażaków, z czego kilku przewieziono do szpitala. Po wielu godzinach działań strażacy z Bonn odnaleźli ciała dwojga zaginionych strażaków z miejscowej jednostki OSP. Informacje o śmierci dwojga doświadczonych strażaków, kobiety i mężczyzny, w poniedziałek potwierdziły władze miasta Sankt Augustin. Po otrzymaniu tragicznych wieści strażacy z miejskiej OSP zostali wycofani z dalszego udziału w akcji ratowniczej. Udzielono im wsparcia psychologicznego.

Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn tragedii. Nieoficjalnie mówi się, że na strażaków zawaliła się część konstrukcji budynku. Kondolencje bliskim zmarłych strażaków przesłał m.in. premier Nadrenii Północnej-Westfalii Hendrik Wüst, szef MSW landu Herbert Reul, a także prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Straży Pożarnej Karl-Heinz Banse.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »