Wilków. Płonie składowisko opon

Płonie ogromne składowisko opon w miejscowości Wilków koło Złotoryi na Dolnym Śląsku. Pożar zauważono nad ranem. Z ogniem walczy ponad 30 zastępów strażackich. Sytuacja jest już opanowana, jednak działania mogą potrwać jeszcze wiele godzin.

Wilków. Po godzinie 4. nad ranem w sobotę (17.06) strażacy ze Złotoryi przyjęli zgłoszenie o pożarze składowiska opon w miejscowości Wilków. Na miejsce udały się jednostki PSP i OSP. Łącznie blisko 40 strażackich zastępów. Pożar objął powierzchnię blisko 2 tys. metrów kwadratowych, na których składowane są zużyte opony. Co gorsza, składowisko zlokalizowano na obrzeżach lasu. Więc do pomocy strażakom leśnicy skierowali dwa samoloty gaśnicze Dromader.

Strażacy skupiają się głównie na ograniczaniu obszaru zajętego pożarem. Z uwagi na jego powierzchnię, a także bardzo wysoką temperaturę skuteczne działania gaśnicze są w zasadzie nie możliwe. Co istotne pożar już się nie rozprzestrzenia. Nie ma też osób poszkodowanych. Do Wilkowa skierowano również samochód rozpoznawczy ratownictwa chemicznego z JRG w Wołowie. Strażacy, z jego pomocą, prowadzą monitorowanie stanu powietrza, bowiem nad okolicą unoszą się kłęby czarnego, toksycznego dymu. Jak na razie nie ma potrzeby ewakuacji mieszkańców najbliższych domostw.

Działania gaśnicze mogą potrwać jeszcze wiele godzin, a nawet kilka dni.

 

Fotografia nagłówkowa: OSP Prusice


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »