W OSP Chruścice stawiają na młodych

Akcja OSP na Straży Środowiska to pierwszy ogólnopolski projekt zbiórki elektrycznych śmieci, który angażuje jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z całego kraju. Strażacy, zbierając elektrośmieci, stają się doskonałym wzorem także dla najmłodszych, jak właściwie segregować e-odpady, a za pozyskane środki ze zbiórek mogą doposażyć swoją jednostkę lub przeznaczyć je na cele charytatywne.

Przykład OSP Chruścice pokazuje, że niektóre jednostki stawiają właśnie na młodych. Dzięki zbiórkom elektrośmieci, strażacy z powiatu pińczowskiego w województwie świętokrzyskim, pozyskali środki, które przeznaczyli na rozwój umiejętności Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W miniony weekend młodzież mogła szlifować swoje umiejętności jeszcze bardziej profesjonalnie, korzystając z nowo zakupionego sprzętu, czyli:

  • Tunelu do ćwiczenia bojowego
  • Tarczy nalewowej
  • Hydronetki wodnej
  • Oznaczeń funkcyjnych

Zbiórka nie byłaby takim sukcesem, gdyby nie wsparcie OSP Skowronno Górne i okolicznych instytucji oraz szkół, które przekazały strażakom zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne. Druhowie z OSP Chruście zapowiadają, że dopiero się to dopiero początek i zachęcą wszystkich mieszkańców z Pińczowa i okolic do włączenia się akcję.

W projekcie OSP na Straży Środowiska bierze udział już blisko 1000 jednostek z całej Polski. W sumie druhowie przekazali do przetworzenia ponad 5000 ton elektrośmieci. Strażacy, poprzez swoją aktywność, nie tylko chronią środowisko, ale również edukują lokalne społeczności, jak prawidłowo segregować odpady.

Projekt „OSP na straży środowiska” jest realizowany wspólnie przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, MB Recycling i Fundację Odzyskaj Środowisko pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Lasów Państwowych oraz Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

Opracowanie: Weronika Zawadzka / MBRecycling
Foto: OSP Chruścice


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »