Włodawa: Tragiczny wypadek w Okunince. Nie żyją dwie kobiety

Dwie kobiety podróżujące toyotą poniosły śmierć w wyniku zderzenia z samochodem ciężarowym. Do wypadku doszło wczoraj po południu na DW-812, w miejscowości Okuninka koło Włodawy (woj. lubelskie). W trwających do wieczora działaniach brało udział 7 zastępów PSP i OSP.

Do tragicznego wypadku na drodze wojewódzkiej 812 w Okunince doszło w środę przed godziną 13. Informacja o zderzeniu osobówki z samochodem ciężarowym do strażaków z Włodawy wpłynęła o godzinie 12:45. Na miejsce zadysponowano zastępy z miejscowej JRG, a także jednostki OSP z Włodawy i Orchówka.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Włodawa ustalono, że na skrzyżowaniu dróg kierująca samochodem marki Toyota Yaris wyjeżdżając z Okuninki nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wjechała bezpośrednio przed pojazd ciężarowy marki Renault. Samochód ciężarowy znajdował się częściowo na poboczu, natomiast samochód osobowy znajdował się na poboczu w pozycji na boku – relacjonują włodawscy strażacy.

Z chwilą przybycia strażaków 68-letnia kierująca toyotą była uwięziona w aucie. Z kolei jej pasażerka znajdowała się poza pojazdem. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz ewakuowali z pojazdu poszkodowaną kobietę. Udzielali też wsparcia pracującym przy zdarzeniu zespołom ratownictwa medycznego. Druhowie z jednostek OSP dodatkowo zabezpieczyli lądowisko dla zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wspólnie z policją kierowali ruchem.

Stan obu poszkodowanych był bardzo ciężki. U 68-letniej kierującej stwierdzono zatrzymanie podstawowych funkcji życiowych. Pomimo podjętej reanimacji nie udało się uratować jej życia. Lekarz stwierdził jej zgon na miejscu zdarzeniu. Druga z kobiet została przetransportowana do szpitala. Tam 63-letnia pasażerka toyoty niedługo później zmarła. Kierujący samochodem ciężarowym nie odniósł poważniejszych obrażeń, był trzeźwy.

Droga wojewódzka 812 w rejonie miejsca wypadku była zablokowana przez kilka godzin. Ruch skierowano na wyznaczone objazdy. W tym czasie policjanci z prokuratorem wykonywali czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i przyczyn tragedii. W działaniach, które zakończyły się przed godziną 21. udział brało 7 zastępów PSP i OSP, łącznie 20 ratowników.

Foto: KPP Włodawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »