Burze nad Polską: Od północy 760 interwencji strażaków

To była niespokojna noc w wielu regionach kraju. Wszystko za sprawą frontów burzowych, które przechodzą nad Polską. Za ich sprawą doszło do licznych zdarzeń wymagających interwencji strażaków. Ewakuowano również kilka obozów harcerskich.

Tylko od północy dziś, strażacy w całym kraju podjęli ponad 760 interwencji związanych ze skutkami burz, które przechodziły i nadal przechodzą nad Polską. Z kolei wczoraj, podobnych zdarzeń PSP odnotowała nieco ponad 500. Zgłoszenia dotyczą zatarasowanych szlaków komunikacyjnych, podtopionych obiektów, ale również uszkodzonych dachów na budynkach.

Silny wiatr uszkadzał także linie energetyczne. Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa na godzinę 6.00, bez prądu pozostawało 38 410 odbiorców. Z tego wwojewództwach: łódzkim – 14 925, wielkopolskim – 7 016, dolnośląskim – 5 573, mazowieckim – 5 442, opolskim – 3 973, kujawsko-pomorskim – 1 000 i śląskim – 481).

W związku z sytuacją pogodową, służby przeprowadziły ewakuację kilku obozów harcerskich. Sytuacje takie miały miejsce m.in. w województwach: wielkopolskim, kujawsko-pomorskim oraz łódzkim. Młodych harcerzy i ich opiekunów wypoczywających pod namiotem przeniesiono do budynków stałych. Na obecną chwilę nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Piątek i nadchodząca noc również zapowiadają się burzowo. Aktualnie w niemal całej Polsce obowiązują ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia przed burzami z gradem. Jedynie w województwie zachodniopomorskim, na zachodzie województwa pomorskiego i części podkarpackiego obowiązują alerty pierwszego stopnia. Z kolei w powiatach: kętrzyńskim, mrągowskim i szczycieńskim (woj. warmińsko-mazurskie) obowiązują ostrzeżenia trzeciego stopnia. Bez ostrzeżeń w województwie dolnośląskim i na wschodzie Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »