Duży pożar stolarni w Jedwabnem

W środę 21 czerwca 2023 roku w godzinach popołudniowych doszło do pożaru zakładu stolarskiego w Jedwabnem. Zagrożony budynek suszarni z 20 m3 drewna został obroniony.

Zgłoszenie o pożarze przy ulicy Mickiewicza w Jedwabnem do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży wpłynęło o godzinie 16:51. Po dotarciu pierwszych zastępów straży pożarnej Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pożarem objęta jest cała konstrukcja dachu budynku stolarni oraz dwóch budynków przyległych tj. budynku z trocinami oraz budynku gospodarczego. Pożar był w pełni rozwinięty, co skutkowało zawaleniem się dachu do środka obiektu. Ze względu na duże zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego. W momencie powstania pożaru zakład był zamknięty i nie było osób poszkodowanych.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na podaniu prądów gaśniczych w obronie zagrożonego budynku suszarni oraz prądów gaśniczych wody w natarciu na palące się obiekty. W działaniach wykorzystano podnośnik hydrauliczny SHD-23 oraz drabinę mechaniczną SD-37, z których podawane były prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru pozostałości popożarowe przelewano wodą. W dalszej kolejności działań przystąpiono do usuwania poszycia dachowego na zewnątrz budynku.

W akcji gaśniczej udział wzięło 13 zastępów straży pożarnej w tym 5 zastępów z Komendy Miejskiej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Łomży oraz 8 zastępów z jednostek OSP KSRG: 2 Jedwabne, 2 Wizna, 2 Jeziorko, 1 Piątnica i 1 Przytuły. Łącznie 47 strażaków.

Sporządził: mł. bryg. Arkadiusz Obrycki, Zdjęcia: KM PSP w Łomży


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »