Koluszki: Nowy GCBA rozpoczął służbę

Służbę w podziale bojowym JRG PSP w Koluszkach rozpoczął dziś nowy samochód GCBA 7/60 zabudowany na trzyosiowym podwoziu Renault K380. Nowy wóz za nieco ponad 1 mln złotych zastąpił 14-letniego MAN-a.

Na przełomie lutego i marca, na wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Koluszkach trafił nowy samochód pożarniczy. Wóz typu GCBA 7/60 zabudował kielecki MOTO TRUCK na trzyosiowym podwoziu Renault K380 z napędem 6×6. Samochód posiada czterodrzwiową, jednomodułową kabinę dla sześcioosobowej załogi, a także silnik o mocy 380KM i automatyczną skrzynię biegów.

Samochód wyposażono przede wszystkim w zbiornik na wodę o pojemności 7 tys. litrów, 700-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy oraz autopompę o wydajności 6 tys. litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar, zwijadło z linią szybkiego natarcia, jak również maszt oświetleniowy z najaśnicami ledowymi i działko wodno-pianowe na dachu zabudowy. W zabudowie umieszczono po trzy skrytki sprzętowe na ścianach bocznych oraz z tyłu skrytkę przedziału autopompy. Został on dodatkowo dozbrojony w podstawowy sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji gaśniczych oraz torbę medyczną PSP-R1.

Nowy wóz koluszkowskich strażaków zamówiła, jeszcze w ubiegłym roku, Komenda Wojewódzka PSP w Łodzi. Kosztował nieco ponad 1 mln złotych. Kwotę 20 tys. złotych przekazali samorządowcy z Koluszek. Ciężki renault, na wyposażeniu strażaków powiatu łódzkiego-wschodniego zastąpił 14-letniego GCBA 5/40 na podwoziu MAN-a LE 18.280. Samochód ten wkrótce trafi do jednej z okolicznych OSP.

Fotografia nagłówkowa: KP PSP w Koluszkach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »