Milicz: Pożar na składowisku palet

Przed godziną 3:00 w Miliczu (dolnośląskie) wybuchł pożar w zakładzie zajmującym się produkcją i składowaniem palet. Ogień zajął sterty palet i innych materiałów drewnianych na powierzchni ok. 2 hektarów. W akcję gaśniczą zaangażowano około stu strażaków PSP i OSP.

Strażacy z Milicza o pożarze zostali powiadomieni dzisiejszej nocy około godziny 2:38. Na miejscu okazało się, że ogień zajął sterty palet oraz innych materiałów drewnianych. Powierzchnię pożaru określono na około 2 hektary. Łunę ognia widziano z odległości nawet 10 kilometrów. Na terenie zakładu znajduje się stacja paliw z punktem wymiany butli z gazem. Sam zakład znajduje się w sąsiedztwie budynków mieszkalnych. Istniało więc duże zagrożenie, że ogień przeniesie się na te obiekty.

Jak informuje dolnośląska PSP, do walki z pożarem zadysponowano 38 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i jednostek ochotniczych. Na miejscu pracuje grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu, a także kierownictwo Komendy Powiatowej PSP w Miliczu. Akcja gaśnicza nadal trwa. Strażacy opanowali sytuację, obecnie akcja jest w fazie dogaszania zarzewi ognia. Strażacy przemieszczają, jak również przelewają spalone i nadpalone materiały. Udało się obronić zagrożone obiekty. Nie ma również osób rannych.

Przyczyny pożaru nie są na razie znane.

Fotografia nagłówkowa: KP PSP w Miliczu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »