Nowiny. Pożar hali w zakładzie przetwórstwa odpadów

Kilkanaście zastępów walczyło z pożarem hali zakładu przetwarzającego odpady gumowe w miejscowości Nowiny pod Kielcami. Ogień pojawił się tam w środowy poranek. Dzięki szybkiej interwencji strażaków ogień nie rozprzestrzenił się na inne obiekty. Nie ma osób poszkodowanych.

Nowiny. W środę (6.09) kieleccy strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze hali zakładu zajmującego się przetwarzaniem odpadów gumowych na paliwa alternatywne w miejscowości Nowiny. Na miejsce skierowano kilka zastępów PSP z Kielc i najbliższych jednostek OSP.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że płonie hala o wymiarach 20 na 30 metrów, w której była prowadzona produkcja paliw alternatywnych. Budynek był całkowicie zajęty ogniem. Wówczas na terenie zakładu przebywało dziesięcioro pracowników. Wszyscy zdołali opuścić zagrożony teren. Nad miejscowością unosiły się kłęby czarnego gęstego dymu, który obserwowano nawet kilkadziesiąt kilometrów od Nowin. Do pomocy zadysponowano kolejne jednostki PSP i OSP. Łącznie 18 zastępów, w tym grupę operacyjną z Komendy Wojewódzkiej PSP.

Pożar udało się opanować już około godziny 9:00. W kolejnych godzinach strażacy dogaszali pożar i przeszukiwali pogorzelisko. Podczas działań wynieśli z hali kilka butli z gazami. Poddano je chłodzeniu.

Szybka interwencja strażaków pozwoliła nie dopuścić do rozprzestrzenienia pożaru na inne obiekty. Żadna z osób przebywających na terenie zakładu w chwili pożaru nie doznała obrażeń. Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano wstępnie na ok. 1 mln złotych.

Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn wybuchu pożaru.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »