Pożar w remizie OSP Jakubice

Do groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Jakubice w województwie łódzkim. W sobotnie przedpołudnie dyżurny sieradzkiej PSP przyjął zgłoszenie o wybuchu i pożarze, do którego doszło w remizie OSP. Poszkodowane zostały dwie osoby. Na miejscu interweniowało 7 zastępów straży pożarnych.

Jakubice. W sobotę (13.05) około godziny 9:40 straż pożarna w Sieradzu przyjęła zgłoszenie o wybuchu i pożarze w remizie OSP w miejscowości Jakubice. Działania ratownicze natychmiast podjęli druhowie z jednostki. Na miejsce skierowano również kolejne zastępy PSP z Sieradza i pobliskich jednostek OSP oraz zespół ratownictwa medycznego i policjantów.

Szybko okazało się, że zdarzenie miało miejsce w kuchni gdzie trwały przygotowania do uroczystości, które zaplanowano na dziś. Doszło tam do rozszczelnienia się butli z gazem i pożaru, jaki objął kuchnię i przylegający do niej magazynek. W efekcie tego zdarzenia ucierpiały dwie kobiety pracujące wówczas w kuchni. Doznały one niegroźnych poparzeń. Pomocy udzielił im zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł je do szpitala w Sieradzu.

Uszkodzeniu uległo także wyposażenie kuchni. Już po ugaszeniu pożaru strażacy wynieśli na zewnątrz sprzęt do przygotowywania posiłków. Ponadto okopceniu uległy ściany sali, w której dziś miało odbyć się przyjęcie pierwszokomunijne.

W kilkugodzinnych działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brało 7 zastępów PSP i OSP. Na razie nie wiadomo co spowodowało rozszczelnienie się butli. Samochód i sprzęt pożarniczy nie ucierpiały w tym zdarzeniu.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »