Tragiczny wypadek na DK-74 w miejscowości Wincentów. Zginęła przewodnicząca Rady Miejskiej Sieradza

63-letnia pasażerka zginęła, zaś 53-letni kierujący został poważnie ranny w wyniku zderzenia bmw z samochodem ciężarowym. Do tego zdarzenia doszło w niedzielny poranek na DK-74 w miejscowości Wincentów koło Bełchatowa w województwie łódzkim. Ofiary to samorządowcy z Sieradza, którzy mieli brać udział w konwencji programowej PiS.

Wincentów. Tuż przed godziną 7:00 w niedzielę (14.05) strażacy z Bełchatowa przyjęli zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu krajowej siedemdziesiątki czwórki z drogą lokalną w miejscowości Wincentów. Wedle wstępnej informacji auto osobowe zderzyło się tam z ciężarówką.

Na miejsce wypadku zadysponowano zastępy PSP z Bełchatowa i Pajęczna oraz jednostki OSP z Ruśca i Woli Wiązowej. Skierowano w to miejsce również jednostki policji i dwa zespoły ratownictwa medycznego. Po przybyciu na miejsce ratownicy potwierdzili zdarzenie. Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się poza jezdnią, na polu uprawnym. W osobówce marki BMW uwięzione były dwie osoby. Strażacy natychmiast przystąpili do wykonania dostępu do osób poszkodowanych i ewakuowali je z pojazdu.

U 63-letniej pasażerki stwierdzono zatrzymanie krążenia i podjęto reanimację. Mimo wysiłków ratowników nie udało się uratować życia kobiety. Autem osobowym kierował 53-letni mężczyzna. Doznał on poważnych obrażeń ciała. Wezwany na miejsce zespół HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował mężczyznę do szpitala. 26-latek  kierujący ciężarowym VOLVO nie odniósł poważniejszych obrażeń, był trzeźwy.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący bmw jadąc lokalną drogą od strony Widawy, wjechał na skrzyżowanie nie ustępując pierwszeństwa ciężarowemu volvo, które poruszało się drogą krajową od strony Wielunia. W efekcie ciężarówka uderzyła w prawy bok osobówki.

Jak się okazało ofiary tego wypadku to samorządowcy Sieradza: Urszula Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Miejskiej Sieradza i Rafał Matysiak – wiceprezydent tego miasta. Informacje te przekazał prezydent Sieradza Paweł Osiewała. Samorządowcy mieli dziś uczestniczyć w konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

Czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku wykonują bełchatowscy policjanci, pod nadzorem prokuratora.

Fotografia nagłówkowa: OSP KSRG Rusiec


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »