Tragiczny wypadek w trakcie akcji. Nie żyje strażak ochotnik

38-letni strażak OSP z podkrakowskich Balic zginął w wypadku, do którego doszło podczas działań ratowniczych na autostradzie A4. Do wypadku doszło w nocy na wysokości Chrosnej w gminie Liszki. W zdarzeniu ucierpiało jeszcze dwoje druhów z tej jednostki.

Wszystko zaczęło się około północy (26/27.09). Druhowie z Balic i Morawicy zostali zadysponowani do zdarzenia na A4 około 3 kilometry za punktem poboru opłat w Balicach, w stronę Krakowa. Doszło tam do potrącenia łosia przechodzącego przez jezdnię. Zwierzę zostało uśpione przez weterynarza, z kolei kierująca autem, które uderzyło w łosia nie odniosła obrażeń. Strażacy zabezpieczali miejsce kolizji.

W trakcie prowadzonych działań samochód ciężarowy najechał na trójkę druhów, którzy chwilę wcześniej zeszli na pobocze jezdni. Obrażenia jakich doznał 38-letni druh okazały się śmiertelne. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzna zginął na miejscu. Dwójkę rannych strażaków – kobietę i mężczyznę – przewieziono do szpitala. Stan kobiety jest ciężki, natomiast mężczyzna opuścił już szpital.

Na miejscu tragicznego wypadku pracowali strażacy PSP i OSP, ratownicy medyczni, a także policjanci i prokurator. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn wypadku. Bliscy tragicznie zmarłego strażaka zostali otoczeni pomocą psychologiczną. Kondolencje rodzinie i bliskim druha złożyli m.in. komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak oraz prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP dh Waldemar Pawlak.

O godzinie 18. strażacy PSP i OSP w całej Polsce oddadzą hołd zmarłemu strażakowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »