Zgorzelec. Tragiczny wypadek na DK-94. Auto wbiło się pod ciężarówkę

Kierujący volkswagenem golfem poniósł śmierć na miejscu w wyniku zderzenia się z ciągnikiem siodłowym. Do wypadku doszło w piątkowy poranek na drodze krajowej 94 w okolicach Zgorzelca w województwie dolnośląskim. Do szpitala trafił kierowca ciężarówki.

Służby ratownicze ze Zgorzelca przyjęły informację o wypadku przed godziną 7:00 w piątek (25.11). Do zdarzenia doszło na drodze krajowej 94 tuż za zjazdem z autostrady A-4 na wysokości Jędrzychowic. Na miejsce wyruszyły zastępy PSP i OSP, a także zespoły ratownictwa medycznego i patrole policyjne. Jak się okazało, na drugim kilometrze tej trasy doszło do czołowego zderzenia osobowego vw golf z ciężarowym zestawem. Osobówka niemal całkowicie wbiła się w przód ciągnika siodłowego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący pojazdem marki Volkswagen nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem ciężarowym. Niestety w wyniku zdarzenia kierujący osobówką poniósł śmierć na miejscu – relacjonuje rzecznik zgorzeleckiej policji kom. Agnieszka Goguł.

W zdarzeniu ucierpiał także 45-letni kierowca ciężarówki. Został on przewieziony do szpitala. Po zakończeniu działań ratowniczych do pracy przystąpili dochodzeniowcy. Oni pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli materiał dowodowy, który pozwoli ustalić szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku.

Jeszcze w godzinach popołudniowych ruch na odcinku DK-94 w rejonie miejsca wypadku był utrudniony.

Foto: KPP Zgorzelec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »