HRUBIESZÓW 2024. Międzypowiatowe ćwiczenia ratownicze na terminalu ORLEN Paliwa

W dniu 4 czerwca 2024 roku na terenie terminalu gazu płynnego Orlen Paliwa odbyły się ćwiczenia międzypowiatowe HRUBIESZÓW 24.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie procedur ratowniczych zawartych w zewnętrznym planie operacyjno-ratowniczym dla zakładu dużego ryzyka ORLEN Paliwa Sp. z.o.o. Terminal Gazu Płynnego w Hrubieszowie z wykorzystaniem plutonu ratowniczego OSP Hrubieszów wchodzącego w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego Lubelskiej Brygady Odwodowej oraz przy współpracy wybranych sił i środków KM PSP w Lublinie, KM PSP w Zamościu.

Epizody ćwiczeń:

 1. Podczas rozładunku cysterny doszło do pęknięcia węża co spowodowało wypływ gazu oraz pożar.
 2. Na wyjeździe z terminala doszło do wypadku drogowego. Kierowca busa nie zachował odpowiedniej ostrożności  i najechał na krawężnik doprowadzając do wywrócenia się pojazdu w którym podróżowały 4 osoby.
 3. Przy wjeździe do terminala prowadzone były prace związane z uszczelnieniem dachu.  Pracownik, który zobaczył zdarzenia w zakładzie uciekając w panice zasłabł i wywrócił się.

Uczestnicy Ćwiczeń:

  1. Siły i środki KP PSP w Hrubieszowie
  2. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego COO „Zamość-1”, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa wysokościowego „LUBLIN-2” oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „LUBLIN-3 PUŁAWY”
  3. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu hrubieszowskiego w tym Plutonu Ratowniczego OSP Hrubieszów wchodzącego w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego Lubelskiej Brygady Odwodowej
  4. Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Opracowanie, Foto. st. kpt. Marcin Lebiedowicz – KP PSP Hrubieszów


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »