OSP Szczekociny wyposażona w drona z termowizją

Strażacy z OSP w Szczekocinach w woj. śląskim zakupili nowoczesnego drona. Jego atutem – szczególnie istotnym z punktu widzenia strażaków – jest sensor termowizyjny. Koszt tego urządzenia to 15 tys. złotych. Dołożyli się do niego indywidualni sponsorzy, lokalne firmy, a także sami strażacy.

Analizując ostatnie działania ratownicze, w których brali udział, szczekocińscy druhowie uznali, że ich pracę usprawni profesjonalny dron. Powstał więc projekt zakupu takiego urządzenia, wraz z dodatkowymi akcesoriami oraz szkoleniem dla operatorów. Wybór padł model DJI Mavic 2 Enterprise Dual. Jest to nowy dron serii Mavic 2 z segmentu DJI Enterprise. Zastosowano w nim gimbal z kamerą wyposażoną w znajdujące się obok siebie sensor światła widzialnego i sensor termowizyjny. Kolejnym atutem tego drona jest możliwość stosowania dodatkowych akcesoriów, takich jak głośnik, oświetlenie czy dioda ostrzegawcza.

Z uwagi na swoje możliwości dron będzie wykorzystywany przy szerokim spektrum działań Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczekocinach. Począwszy od walki z pożarami, poprzez poszukiwanie zaginionych osób, zarówno w terenie, jak i na wodzie, na przeciwdziałaniu epidemii kończąc. Co ważne z urządzenia będzie można bezpiecznie korzystać w dzień oraz w nocy.

Koszt samego drona wyniósł 15 tys. złotych. Zakup udało się sfinalizować dzięki wsparciu indywidualnych sponsorów, lokalnych przedsiębiorców, a także dzięki środkom z ekwiwalentów za wyjazdy, które strażacy przekazali na rzecz swojej OSP. Obecnie do obsługi drona

Dépression Pharmacie française en ligne”>

przygotowują się trzej strażacy. Jeśli wszystko przebiegnie po myśli, już niebawem nowy sprzęt będzie mógł być wykorzystywany w działaniach.

Fotografia nagłówkowa: OSP Szczekociny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Translate »