Warmia i Mazury. Tragiczna seria. W trzech pożarach zginęły trzy osoby

Trzy osoby poniosły śmierć w serii tragicznych pożarów na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Minionego wieczora i nad ranem płonęły dwa budynki mieszkalne w powiecie olsztyńskim i Lidzbarku Warmińskim oraz altana działkowa w Elblągu.

Minionej nocy doszło do trzech pożarów budynków, w których trzy osoby straciły życie. Do pierwszego pożaru doszło kilkanaście minut przed godziną 18:00, w miejscowości Zezuty – pow. olsztyński. Palił się budynek jednorodzinny. Do akcji gaśniczej wyjechały samochody ratowniczo-gaśnicze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie oraz z okolicznych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia pożar był w stanie rozwiniętym. Ogień obejmował cały dach oraz wnętrze budynku. Świadkowie zdarzenia poinformowali, że przed przybyciem straży pożarnej z budynku ewakuowali mężczyznę. Poszkodowany nie dawał oznak życia. Przybyły na miejsce akcji zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon 60-letniego mężczyzny. Pożar ugaszono, podając wodę z czterech wężowych linii gaśniczych.

Kolejny pożar miał miejsce kwadrans po godzinie dziewiętnastej w Elblągu przy ul. Kolejowej. Paliła się altana na terenie ogródków działkowych. Podczas akcji gaśniczej strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Elblągu odnaleźli we wnętrzu budynku zwęglone ciało mężczyzny. Pożar ugaszono przy pomocy dwóch wężowych linii gaśniczych.

Do trzeciego, tragicznego w skutkach pożaru doszło nad ranem w Lidzbarku Warmińskim. O godzinie 5:28 strażacy z lidzbarskiej Komendy Powiatowej PSP zostali zadysponowani na ul. Kasprowicza, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem paliło się jedno z mieszkań. Podczas akcji gaśniczej w mieszkaniu strażacy odnaleźli ciało mężczyzny.

Opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański – KW PSP Olsztyn, zdjęcia: st. kpt. Kamil Kulas – KM PSP Olsztyn


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »