Włamali się do remizy w Egiertowie. Wpadli w ręce policjantów

To kolejne w ostatnim czasie włamanie do remizy OSP w Polsce. Tym razem włamywaczom szczęście nie dopisało. Dwaj mężczyźni w wieku 31 i 34 lat zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Przygotowali do wyniesienia sprzęt na łączną wartość około 24 tys. złotych.

O zdarzeniu poinformował lokalny expresskaszubski.pl powołujący się na informacje kartuskiej policji. Zgodnie z tymi informacjami w środę (16.11) około godziny 23:00 policjanci z KPP w Kartuzach przyjęli zgłoszenie o włamaniu do remizy OSP w Egiertowie (gmina Somonino). Na miejsce wysłano patrol. Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce ujęli na gorącym uczynku dwóch mężczyzn.

Jak ustalono wstępnie mężczyźni w wieku 31 i 34 lat wyważyli drzwi po czym weszli do budynki remizy. Mieli zamiar wynieść, przygotowany wcześniej sprzęt, m.in. telewizor, agregat prądotwórczy, a także głośniki. Wartość sprzętu oszacowano na ponad 24 tys. złotych. Ich zamiary udało się na szczęście udaremnić. Okazało się jednak, że narobili strat na około 8 tys. złotych. Chodzi tu o uszkodzenie drzwi i kamer.

Zatrzymanych przewieziono na komendę w Kartuzach. W czwartek (17.11) mundurowi wykonywali czynności z zatrzymanymi. Policjanci przeprowadzili również oględziny, zabezpieczyli materiał dowodowy i przesłuchali świadków.

Foto: Facebook/OSP Egiertowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »